zobrazené 1716x

Kolagén, označovaný taktiež plastika zvnútra, je nevyhnutnou bielkovinou tela všetkých cicavcov.

Kolagén je najrozšírenejším proteínom v našom tele. Zabezpečuje súdržnosť, pružnosť, elasticitu a regeneráciu pokožky. Je hlavnou organickou zložkou chrupaviek, šliach, kĺbov, a kostí a nachádza sa tiež v nechtoch či vlasoch. Telo si endogénnou syntézou dokáže vytvárať vlastný kolagén, tento proces však vekom stráca na účinnosti. Aj preto pokožka časom stráca elasticitu, začnú sa vytvárať vrásky, kĺby neznesú takú námahu ako v mladosti, kosti sú lámavejšie.

 

Collango -  hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan™,  je čistý, enzymaticky štiepený kolagén.

Kolagén má veľmi špecifické zloženie aminokyselín a je dokázané, že pravidelným príjmom týchto špecifických aminokyselín sa dokáže znova naštartovať endogénna syntéza nášho vlastného kolagénu. Peptan je enzymaticky štiepený tak, aby ponúkal nášmu telu práve tieto špecifické aminokyseliny, v optimálnom pomere a s čo najvyššou biovyužiteľnosťou.

Peptan je unikátny výbornou rozpustnosťou a tým, že je takmer neutrálnej chuti. Práve na tieto dve vlastnosti sa okrem biologickej funkčnosti Francúzi pri vývoji Peptanu zamerali. Práve preto je možné Peptan pridať do akéhokoľvek jedla alebo jednoducho rozpustiť vo vode alebo v akomkoľvek nápoji bez toho, aby ovplyvnil ich chuť a konzistenciu. Peptan je vlajkovou loďou firmy Rousselot, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe želatíny a hydrolyzovaného kolagénu. Účinky Peptanu boli súčasťou mnohých klinických štúdií, o ktorých sa môžete dočítať na stránke www.peptan.com.

KRÁSA ZVNÚTRA
Kolagén je hlavnou zložkou pokožky, predstavujúc 70 až 80 % jej suchej hmotnosti. Podporuje jej štruktúru a zabezpečuje jej elasticitu, pružnosť a hydratáciu. Hoci je Peptan súčasťou aj mnohých hydratačných a regeneračných krémov, výskumy ukázali, že naštartovanie endogénnej syntézy nášho vlastného kolagénu je pre pokožku podstatne účinnejšie. Ukázalo sa, že pravidelný denný príjem Peptanu vylepší štruktúru pokožky a jej vzhľad už za jeden mesiac.

ZDRAVÉ STARNUTIE
Osteoartritída je ochorenie kĺbov charakterizované degeneratívnym poškodením kĺbovej chrupavky. Podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) až 10 % mužov a 18 % žien po päťdesiatke trpí osteoartritídou. Významné zlepšenie zdravia kĺbov po pravidelnom užívaní Peptanu bolo dokázané klinickými testami.

Osteopénia sa používa na označenie nízkej hustoty kostnej hmoty, čo zvyšuje riziko aj náhodných zlomenín. Osteopénia je začiatočným štádiom osteoporózy. Až 90 % organickej hmoty kostí tvorí kolagén. Peptan stimuluje v kostiach produkciu kolagénu kostnými bunkami osteoblastami, čo vedie k rastu nového kostného tkaniva. Tento účinok sa prejaví pri pravidelnom užívaní 8 – 10 g Peptanu denne.

Sarcopenia je strata svalovej hmoty podmienená vekom a je spojená s nárastom tukového tkaniva a stratou sily. Konzumácia adekvátneho množstva proteínov je kľúčovou pri potláčaní sarcopenie. Viacero štúdií ukázalo, že Peptan, ako čistý proteín, ktorý je ľahko stráviteľný a absorbovateľný, podporuje svalovú regeneráciu a má preventívny účinok proti strate svalovej hmoty.

ŠPORT A ŠPECIÁLNA VÝŽIVA
Proteíny sú kľúčové pre budovanie svalovej hmoty a regeneráciu svalstva po športovom výkone.  Peptan je ľahko stráviteľný, rýchlo absorbovateľný,  s vysokou biovyužiteľnosťou. Oproti iným typom proteínov navyše v roztoku nevytvára takmer žiadnu viskozitu (nápoje nezahusťuje) a je neutrálnej chuti, takže sa dá bez problémov užívať aj v pomerne vysokých koncentráciách. Peptan obsahuje až 20 % glycínu a 8 % arginínu, kľúčových aminokyselín pre tvorbu kreatínu, ktorý je v tele nevyhnutný pri športových výkonoch vysokej intenzity, pretože úzko súvisí so zásobovaním tela energiou. Peptan navyše redukuje riziko zranení spôsobených nadmerným namáhaním pohybového ústrojenstva.

CHUDNUTIE
Peptan je čistý proteín, obsahuje 0 % tuku a 0 % sacharidov. Proteíny sú známe tým, že zvyšujú pocit nasýtenia, čím pomáhajú znížiť príjem potravy. Štúdie ukázali, že Peptan je z tohto pohľadu ešte účinnejší ako proteíny z iných zdrojov (kazeín, sója alebo srvátkový proteín). Peptan môže mať významný dopad na kontrolu apetítu, hlavne keď je kombinovaný s inými proteínmi a zníženým príjmom tukov a cukrov.

Kolagén pridávaný do kozmetických prípravkov veľmi účinne pomáha hydratovať pokožku a predchádzať starnutiu.
Kolagén, ktorý obsahujú potravinové doplnky, želatínové cukríky, aspiky, tlačenky apod. Slúžia ako výživa kĺbov, väzív a napomáha zvyšovaniu pevnosti chrupaviek.

Tento prípravok obsahuje:
Hovädzí hydrolyzovaný kolagén Peptan ™, FRA
Vitamín C ako kyselina askorbová
Sodík
Bielkoviny

Kolagén a kyselina askorbová sú dôležité pre zdravie pokožky, spojivového tkaniva a pohybového aparátu. S pribúdajúcim vekom sa ich tvorba postupne znižuje, preto je vhodné ich dopĺňať. Prispievajú k udržaniu pružnej a sviežej pleti, podporujú hydratáciu pokožky, pozitívne ovplyvňujú jej hebkosť a elasticitu.

Kolagén je základnou stavebnou hmotou spojivových tkanív, teda aj chrupavky. Rybí kolagén Peptan ™ nezaťažuje tráviaci systém a je veľmi dobre vstrebateľný.
Kyselina askorbová je telu vlastná látka, ktorá sa nachádza vo všetkých živých organizmoch. Je súčasťou spojivových a nervových vlákien, vo veľkom množstve sa nachádza v očnom sklovci, v kĺbovom maze a v koži. Vypĺňa medzibunkový priestor kožných buniek, udržuje ich pevnosť a pružnosť.
Vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí, chrupaviek, zubov, kože a ciev. Má kladný vplyv na obranyschopnosť organizmu, na činnosť nervovej sústavy, podieľa sa na ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, je užitočný v boji s únavou.


Tento prípravok sa odporúča ženám aj mužom v zrelom veku, je vhodné užívať ho počas 4 až 8 týždňov. S vekom pokožka stráca schopnosť regenerácie a prirodzenej produkcie kolagénu, čo vedie k strate jej pevnosti a k tvorbe vrások. Pre svoj omladzujúci efekt sa odporúča ženám aj mužom stredného veku – zlepšenie je viditeľné po 4 až 8 týždňoch pravidelného užívania.

Balenie: 330g s praktickou odmerkou
Denná dávka obsahuje: 10.000 mg hovädzieho kolagénu Peptan ™, 500 mg kyseliny askorbovej (Vitamínu C), 125mg sodíku, 10mg bielkovín, 20 kalórií

© 2015 / TALESA s.r.o.

webdesign Webdesign, tvorba web stránok